Zabawki dla dzieci do 6. roku życia

Pierwsze kilka lat w życiu dziecka to czas wyjątkowo intensywnego rozwoju, dlatego warto zadbać w tym czasie o odpowiednie pomoce i zabawki.

Jakie zabawki dla dzieci do 6. roku życia warto mieć pod ręką? Które pozytywnie wspierają maluchy i przedszkolaki w zdobywaniu nowych umiejętności i poznawaniu świata? Oto kilka ciekawych propozycji.

Zabawki wspierające wszechstronny rozwój

Jednym z najlepszych przykładów zabawek dobrych dla młodszych i starszych dzieci są różnego rodzaju klocki. Uniwersalne i ekologiczne klocki drewniane, ponadczasowe duplo i lego, a także inne rodzaje klocków pobudzają wyobraźnię, kształtują wiele zdolności, wytrwałość i wiele innych pozytywnych cech.

Świetne zabawki dla dzieci to także różnorodne propozycje interaktywne, dopasowane do poziomu percepcji dziecka. Począwszy od grających i świecących gadżetów dla maluchów, skończywszy na mini-laptopach czy tabletach interaktywnych dla starszaków – wybór jest naprawdę ogromny. Warto także postawić na zabawki zachęcające do aktywności fizycznej, która jest również istotnym elementem rozwoju dziecka.

Tutaj więcej na temat ciekawej, interaktywnej zabawki boogie, pieska dla dzieci.

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci

Dzieciom warto dać niezliczone możliwości wyrażenia siebie poprzez kreatywność, w czym pomóc mogą nie tylko wspomniane już klocki, ale także wszelkie zabawki kreatywne. Różne zestawy wspierają twórczość najmłodszych, jak i starszych dzieci.

To coś więcej niż akcesoria plastyczne, bo wraz z nimi kreatywna zabawka pozwala często na stworzenie czegoś wyjątkowego. Kreatywne zabawki mogą być jednocześnie grami dla najmłodszych, albo też stanowić część logicznych zabawek czy wyzwań. Ćwicząc zdolności manualne dzieci, zabawki kreatywne dobrze przygotują je do późniejszej nauki pisania.