Dlaczego twoi rodzice nie akceptują twojej drugiej połówki?

Bardzo często naszym bliskim coś nie pasuje w osobach, które przyprowadzamy do domu. W zasadzie nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu każdy z nas żyje w trochę innej kulturze i tradycjach, nasze zachowania i sympatie będą się więc od siebie różniły. Czasami jednak czujemy, że to, co przemawia przez naszych rodziców, to nie zwykła niepewność albo brak przekonania, ale niechęć, nieprzychylność, a czasem nawet nienawiść.

Czują, że ma na Ciebie zły wpływ

Kiedy jesteśmy zakochani, często poddajemy się naszej drugiej połówce bez reszty, zupełnie nie myśląc o tym że może nam ona w jakiś sposób szkodzić. Czasami jednak zdarza się, że nasza partnerka lub nasz partner starają się nas w jakiś sposób zmienić. Niekoniecznie oznacza to, że naprawdę mają na nas zły wpływ, ale mogą na przykład przekonywać nas, że nasze rodzinne tradycje są głupie albo staromodne. Twoi rodzice mogą to zauważyć i nabrać przekonania, że ta relacja Ci nie służy. Więcej o takim podejściu rodziców na blogu https://mamusia.pl/. Nie będzie to do końca kłamstwo, bo w ich oczach dana osoba odciąga Cię od tego, co oni uważają za dobre.

Boją się, że stracą nad Tobą kontrolę

Są rodzice, którzy ponad wszystko cenią sobie posiadanie dziecka pod swoją pełną kontrolą. To bardzo wygodne, zwłaszcza dla tych osób, które na swoje latorośle patrzą jak na swoją własność, którą mogą w każdej chwili wykorzystać. Druga połówka zacznie Cię od nich odciągać i jest to jak najbardziej naturalny proces, bo w końcu w przyszłości założysz swoją własną rodzinę, ale może nie podobać się twoim rodzicom. W takim wypadku będą chcieli zrobić wszystko, żeby przekonać Cię, że dana osoba jest dla Ciebie nieodpowiednia i nie da Ci tego, czego tak naprawdę potrzebujesz, czyli nie będzie zależna od twoich rodziców.

Widzą, że nie zachowuje się wobec Ciebie w porządku

Czasami nasza druga połówka bezwstydnie nas wykorzystuje. Nikt nie chce stać się ofiarą wampira energetycznego albo innej niekoniecznie zdrowej dla nas osobowości, ale czasami wpadamy w związku z nimi. Sami możemy nie zauważać, że nasza druga połówka nie traktuje nas z szacunkiem i godnością, ale nasi rodzice już tak. Mogą podejmować działania, których zadaniem będzie uświadomienie nam, że nie powinniśmy pozwalać się traktować w taki sposób. Dzięki temu możemy sami zauważyć, że dzieje się coś złego i zrezygnować z relacji z daną osobą albo postarać się zmienić jej nastawienie do nas.