Tematyczne zestawy klocków LEGO dla dużych i małych

LEGO to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Dowiedz się, jakie zestawy warto obecnie kupić dla młodego miłośnika popkultury i każdego uwielbiającego LEGO kolekcjonera.

Harry Potter LEGO: zestawy nie dla mugoli

Jeśli Twoje dziecko jest miłośnikiem Harry’ego Pottera i w swoim pokoju posiada wszystkie możliwe gadżety z młodym czarodziejem, na jego półce nie może zabraknąć również klocków LEGO Harry Potter. Dzięki nim możliwe jest odtworzenie pełnego znanego z książek świata magii (Wizarding World™), w którym żyje Harry, jego przyjaciele i wrogowie. Poszczególne zestawy pozwalają stworzyć komnaty, które wspólnie tworzą pełen Hogwart. Mniejsze zestawy to wykonane z dbałością o detale postaci, pojazdy i inne miejsca z uniwersum Pottera, takie jak sowa Hedwiga z przesyłką, powóz z Beauxbatons, rogogon węgierski, Private Drive 4 czy nawet wierzba bijąca.

LEGO Harry Potter wyprzedają się bardzo szybko, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać, czy zestawy niedostępne w ostatnich tygodniach przypadkiem nie pojawiły się ponownie. Dzięki temu, Harry Potter klocki LEGO to prezent idealny nie tylko dla dziecka zafascynowanego światem magii, ale również dorosłych kolekcjonerów. Skompletowanie wszystkich zestawów LEGO Harry Potter pozwala zbudować imponującą kolekcję o dużej wartości nominalnej i kolekcjonerskiej: aktualnie to właśnie te zestawy wraz z zestawami LEGO Star Wars uznawane są najbardziej drogocenne.

Użyj mocy w świecie LEGO Star Wars

LEGO Star Wars to kultowa seria klocków bazująca na niemniej kultowej serii filmów, z których pierwszy datuje się na 1977 rok. Ulubione Star Wars LEGO pozwalają dołączyć do jasnej lub ciemnej strony mocy i walczyć ramię w ramię z rycerzami Jedi lub Sithami. Poszczególne zestawy (a jest ich już ponad 100!), umożliwiają odtworzenie niemal każdej ważniejszej sceny z filmów. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły, klocki LEGO Star Wars są obecnie jednymi z najważniejszych przedmiotów kolekcjonerskich związanych z Gwiezdnymi Wojnami.

Niektóre zestawy LEGO Star Wars mają status unikatów, co oznacza, że zostały wyprodukowane w limitowanej serii. Zalicza się do nich między innymi trzydziestocentymetrową figurkę R2D2, Kantynę Mos Eisley, Kanonierkę Republiki, śmigacz Luke’a Skywalkera czy – uznawany za najdroższy zestaw w historii klocków LEGO – Sokół Millennium z 2017 roku. Jednak zabawa klockami Star Wars dostępna jest dla wszystkich, niezależnie od budżetu: najmniejsze zestawy można zakupić już od kilkudziesięciu złotych. Na początek właśnie te zestawy mogą być najlepsze, aby odkryć radość z budowania i odtwarzania scen z ukochanych filmów.

Nie ma świąt bez Kevina!

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać nieustraszonego Kevina. Tego roku święta mogą być jeszcze fajniejsze, jeśli wspólnie z rodziną odtworzycie wielką bitwę Kevina z dwoma niezbyt rozgarniętymi Mokrymi Bandytami. Zestaw LEGO Kevin sam w domu zawiera najdrobniejsze detale, które zachwycą Cię oferowanymi możliwościami. Dzięki tym klockom dokonasz nawet wielkiej ucieczki zjeżdżając po linie do domku na drzewie, odtworzysz superzabawną i znaną scenę z kremem po goleniu, a przede wszystkim będziesz się doskonale bawić. Wszystkie wspomniane w artykule zestawy kupisz w dobrej cenie w serwisie Allegro.

Poszukujesz innych ciekawych zestawów LEGO? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Marka zaprasza również do odkrywania zestawów tematycznych związanych z serią filmów Powrót do przyszłości, Batman, Jurassic World, Scooby Doo i wielu pozostałych. Poza tym pamiętaj, że klocki LEGO umożliwiają nieskończone pod względem kreatywnym możliwości: miłośnicy tej wyjątkowej zabawki prześcigają się w odtwarzaniu kultowych scen i miejsc z filmów, seriali i prawdziwego świata.