Ile szczęścia dają dziadkom ich wnuki?

W ostatnich latach średnia długość życia stale się wydłuża. A co za tym idzie – wydłuża się również okres bycia Babcią i Dziadkiem. Zwłaszcza gdy młodych ludzi decyduje się na dzieci w młodym wieku. Wnuki stanowią promień słońca dla swoich dziadków. Są światłem, które oświeca życie tych, którzy nas wychowywali i kochali nas przez całe nasze życie.

Według wielu badań posiadanie wnuków ma bezpośredni wpływ na odczuwanie satysfakcji, a tego właśnie chcemy dla swoich rodziców. Relacja między dziadkami i wnukami opiera się na całkowicie bezwarunkowej miłości… a dla wnuków ich dziadkowie odgrywają ważną rolę rodzinną i emocjonalną. W okresie dzieciństwie jaki i okresie dojrzewania. Często stają się oni nauczycielami tradycji i zwyczajów. Stanowią źródło inspiracji, pasji, historii, którą mogą zarazić młodsze pokolenia, bo to właśnie oni gromadzą oraz przechowują rodzinne pamiątki.

To oni przekazują wiedzę z pokolenia na pokolenie, opowiadają o swoich przodkach, pokazując stare zdjęcia czy zdradzając jak to rodzice rozrabiali w przeszłości. Dziadkowie na ogół stają się odpowiedzialni za opiekę nad wnukami, szczególnie w przypadku gdy oboje rodziców pracuje. Przyjęcie na siebie nowej roli Babci i Dziadka jest niewątpliwie zadaniem wymagającym, ale i przyjemnym. Dziadkowie są bardzo ważną postacią w emocjonalnym i psychicznym rozwoju dzieci i odwrotnie. Wnuki przynoszą dziadkom witalność, radość i cel u zmierzchu ich życia, motywując ich do bycia lepszymi ludźmi.

Często nasi rodzice są też bardziej dojrzali niż wtedy gdy wychowywali nas. Są również bardziej świadomi swoich błędów wychowawczych i próbują zrekompensować je za pośrednictwem wnuków. Dlatego wielu wnuków często to właśnie do Babci lub Dziadka zwraca się ze swoim problemem. Mają oni większy dystans i nie czują presji wychowawczej. Często są bardziej otwarci niż rodzice i zawsze chętni do pomocy, nie krytykują i zawsze wysłuchają. Rola wnuków w życiu ich dziadków reprezentuje witalność utraconą w latach wychowywania dzieci.

Obecność dzieci działa bardzo intensywnie na każdego dorosłego, jednak opieka nad nimi sprawowana przez Dziadków wyzwala emocje i uczucia, których nie sposób zastąpić. Bycie dziadkiem oznacza bycie praktycznie wolnym od obowiązków „rodziców”, więc muszą tylko rozpieszczać i bawić się dopóki nie nadejdzie czas, aby odstawić wnuki do ich domów, gdzie rodzice zajmą się zasadami. T

o sprawia, że dziadkowie czują się bardziej zrelaksowani. Dziadkowie mówią, że wnuki są kochane bardziej niż dzieci – może to właśnie dzięki tej beztrosce i świadomości, że to nie oni muszą egzekwować zasady? Bo kiedy nie musisz się przejmować ”rodzicielstwem” pozostaje tylko zabawa. Dlatego dziadkowie czują, że miłość do wnuków jest silniejsza.

Więc, aby podziękować za troskę i wyrazić wdzięczność, podaruj Im personalizowany prezent na Dzień Babci i Dziadka

One thought on “Ile szczęścia dają dziadkom ich wnuki?

Dodaj komentarz